China (J) ZQ 250-1000 Series gear butë gearbox sipërfaqe për Prodhuesit e ndërtimit dhe Fabrika | Devo Gear

(J) ZQ 250-1000 Series gear butë gearbox sipërfaqe për ndërtim

Përshkrim i shkurtër:

Detail Product

Produkt Tags

Përmbledhje
Details shpejta
Vendi i origjinës:
Jiangsu, China (Mainland)
Emri Markë:
DEVO
Arrangement përgatitet:
mamuze
Output Torque:
26.5 ~ 209 KN.m
Speed ​​Input:
600 ~ 1500 rpm
Speed ​​Output:
12 ~ 810 rpm
Emri i produktit:
(J) ZQ Series Gearbox
material Strehimi:
Hekur model
material Gear:
45 # çeliku
marrëveshje Gear:
mamuze
Montimi pozicionin:
moedtnu horizontale këmbë
Aplikimi:
ndërtim
Sistemi i kontrollit të cilësisë:
ISO 9001
garanci:
1 Year
Ngjyrë:
Kuqe, të gjelbër ose të përshtatur
Paketimi:
Kuti druri

Packaging & dorëzimit

Shitja e Njësitë:
pika e vetme
Single Madhësia Paketa: 
130X90X70 cm
Single Pesha bruto:
800.0 kg
Koha Lead
Sasi (copë) 1 - 10 > 10
Lindje. Koha (ditë) 15 Të negociohet
përshkrim i produktit

Prezantimi i produkteve

Krahasuar me modelet e tjera të gearboxs, (e J) ZQ Series zotëron tiparet e matjes të vogël, kapacitet të madh të ngarkesës, efikasitet të lartë dhe të vëllimit të ulët të zhurmës. Duke u përdorur në makinat e rënda industriale, produktet janë të shkëlqyera në uljen e shpejtësisë e prodhimit dhe amplifikimin çift rrotullues prodhimit. Në fazën e operacionit, produktet do të tregojnë funksion të stabilitetit të besueshëm i cili ka origjinën nga ingranazhet me të përpunimit të prodhimit të caburization dhe shuarje.

tabelë parametri i (j) ZQ

Figura Dimension dhe tabela e (j) produkte ZQ seri

Perdorimi dhe mirëmbajtja

(1) The lubricating oil should be filled into the oil tank of the  housing which is between the two oil screws; when the

filling is finished, the reductor could run with load upon the only condition that the stability of operating is confirmed

pas pajisjeve shkon pa ngarkesë për një kohë.

(2) The suitable brand of the lubricating oil: 150 # industrial gear oil being used in the summer 120 # industrial gear oil

being used in the winter; if the industry gear oil above are in lack of, both the 50# gear oil in summer and the 40# gear

Vaj në dimër mund të përdoret në vend.

(3) The inside of the reductor should be washed once at least within the first six months after it being used and then

të naftës lubricating duhet të rimbushet.

(4) The reductor under the circumstance of normal operation should be maintained regularly. According to the

kushtet operative dhe situatat konkrete, një mirëmbajtje të plotë duhet të zbatohet çdo 6 deri në 12 muaj.

Below come the details of the maintenance: Open the cover board of the peephole, then check the state of friction of

every gear. The lubricating oil should be checked carefully, if the emulsification of the lubricating oil is being

discovered,  the whole emulsion oil must be drained out and the gears should be washed by light oil, finally refill the

strehim vajin e ri.

If the reductor doesn’t restore to work right away, then the oil  extractor has to operate 10 minutes at least which

sigurimet Filmi lubricating duke origjinën në sipërfaqen e ingranazhet dhe kushineta të reductor.

(5) If the bearings are lubricated with the grease, the type ZL-3 should be used in the summer and the ZL-2 lithium grease should be used in the winter, the grease should be refilled every six month.

Profili i kompanisë
aplikimi Field
Sales Territory
Paketimi & dorëzimit
paketim
Size (CM)
50 (L) * 50 (W) * 50 (D)
peshë
1.2T
paketim
detalet
Paketa normal është kuti druri. Nëse eksportohen në vendet evropiane, kuti prej druri do të fumigated. Nëse hapësira e enës është e kufizuar, ne do të dal kuti me PE film ose paketë atë në përputhje me kërkesat e konsumatorëve ".
FAQ


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne